Rank Name HT POS High School Grassroots Team Commitment
1 #1 - Matt Bradley 6'5 G Wasatch Academy Cal
2 #2 - Bryan Penn-Johnson 7'0 C Wasatch Academy
3 #3 - Dusan Bubanja 6'10 C/F Wasatch Academy
4 #4 - Hunter Erickson 6'3 G Timpview Utah Exum Elite
5 #5 - Brantzen Blackner 6'4 G Canyon View
6 #6 - Damion Squire 6'1 G Wasatch Academy
7 #7 - Mikey Frazier 6'9 G East Utah Exum Elite
8 #8 - Jason Ricketts 6'5 G/F Juan Diego
9 #9 - Matija Ilic 6'7 F Wasatch Academy
10 #10 - Steven Ashworth 6'0 G Lone Peak Salt Lake Metro
11 #11 - Max Watson 6'5 G Box Elder
12 #12 - Josh Christenen 6'5 F Corner Canyon
13 #13 - Josh Sanders 6'2 G Davis Utah Hard Knox
14 #14 - Zach Taylor 6'7 F Fremont
15 #15 - James Nelson 6'5 G Salem Hills UBC
16 #16 - Rich Stucki 6'9 F Davis Utah Hard Knox
17 #17 - Jared Bagley 6'1 G Logan Cache Valley Elite
18 #18 - Jalexus Gilson 6'6 F Summit Acadmey Utah Rebels
19 #19 - Cameron Krystkowiak 6'8 F Brighton Utah Exum Elite
20 #20 - Jon Parker 6'3 G Union UBC
21 #21 - Ross Reeves 6'1 G Orem
22 #22 - Darrian Nebeker 6'3 G West Jordan UBC
23 #23 - Jackson Brinkerhoff 6'7 F Lone Peak UBC
24 #24 - David Andrew 6'5 G Kearns UBC
25 #25 - Truman Brown 6'2 G Layton Utah Hard Knox
26 #26 - Santiago Adam 6'0 G Timpview UBC
27 #27 - Tyler Walker 6'6 W/F Timpangoes UBC
28 #28 - Nifia Tonga 6'3 G Skyline UBC
29 #29 - Skyler Turner 6'7 F Layton
30 #30 - Tyson Flores 6'1 G Hillcrest
31 #31 - Brock Anderson 6'7 F Riverton
32 #32 - Ben Mcbride 6'8 F Roy
33 #33 - Eljiah Shelton 6'4 G Highland
34 #34 - Armanni Levine 6'7 F Alta
35 #35 - Alex Lamb 6'2 G Roy UBC
36 #36 - Matt Kitzman 6'1 G Jaun Diego UBC
37 #37 - Makuei Piol 5'10 G West
38 #38 - Tyler Eaton 6'4 G Wasatch
39 #39 - Garrett Buchanan 6'5 F Bountiful
40 #40 - Jadon Chism 5'11 G Bountiful
41 #41 - Sinai Enoch 5'11 G West Jordan
42 #42 - Matt Bradshaw 6'2 G Snow Canyon
43 #43 - Andrew Clark 6'4 G Skyline
44 #44 - Max Brenchley 6'1 G Lone Peak
45 #45 - Chantry Ross 5'5 G Lone Peak
46 #46 - Levi Dunne 7'0 C American Fork
47 #47 - Rob Crowther 6'1 G American Fork
48 #48 - Brock gilbert 5'11 G Syracuse
51 #51 - Basell Teharli 5'11 G Hillcrest
52 #52 - Nick åÊNethercott 6'4 F Mountain Crest
53 #53 - Journy Buba 6'0 G Kearns
54 #54 - Matt Wickizer 6'6 F Kearns
55 #55 - Tyler Crowley 6'3 G Woods Cross
56 #56 - Carson White 6'1 G Ogden
58 #58 - Adam Christensen 6'4 F Brighton
59 #59 - Matt Goodrich 5'10 G Northridge
60 #60 - Pilate Makakona 5'11 G Hunter
61 #61 - Angel Alagic 6'3 G Granger
62 #62 - Chandler Cox 6'7 F Viewmont
63 #63 - Hunter Howe 5'11 G Weber
64 #64 - Bridger Noles 6'3 G Spanish Fork
65 #65 - Hunter Severe 6'9 C Uintah
66 #66 - Chinoso Opara 6'9 C Juan Diego
67 #67 - Ammon Jensen 6'0 G Corner Canyon
68 #68 - Porter Clawson 6'6 F Box Elder
69 #69 - Caleb Barton 5'10 G South Sevier
70 #70 - Cade Russell 6'0 G Morgan
71 #71 - Dallin Holker 6'4 F Lehi
72 #72 - Spencer Steadman 6'1 G North Sanpete
73 #73 - Michael Vorwaller 6'1 G Skyline
74 #74 - Josh Mordue 6'2 G Viewmont
75 #75 - Spencer Mckay 6'2 G Viewmont