Name Class HT POS High School Grassroots Team
Sam Abere 2020 6'1 G Lake Oswego
Sasha Agapiew 2019 6'4 F Catlin Gabel
Gage Ainsle 2020 6'6 C Central Catholic Nike Team NW
Isiah Amato 2020 6'2 W Central Catholic Rose City Rebels
Tre Anderson 2021 6'3 G/F Parkrose
Cameron Andre 2021 6'6 F Benson Nike Team Northwest
Josh Angle 2019 6'1 G Lake Oswego Rose City Rebels
Kaleb Anundi 2019 6'7 C Stayton Hoop Salem
Luke Arzner 2019 6'3 G McMinnvile Hoop Salem
Jude Ashpole 2021 6'2 W Gladstone
Sataievior Ayilola 2019 6'6 C Central Catholic Rose City Rebels
Josh Baugher 2021 6'6 W Santiam Christian Team Jones
Zack Baugher 2019 6'7 F Santiam Christian Team Jones
Noah Bautista 2019 5'10 G Westview
Silas Bennion 2020 5'9 G Churchill Team Fly
Andre Best 2020 5'9 G Oregon City
Justin Bieker 2019 6'5 W Jesuit Nike Team Northwest
Nate Bittle 2021 6'9 C Crater West Coast Elite
Dominic Blake 2019 6'1 G Columbia Christian Deep III
Jacob Bolger 2019 6'5 F Cleveland Eastside Clutch
Nic Boyd 2021 6'0 G Lasalle Nike Team Northwest
Alex Boyd 2019 6'2 G Lasalle Oregon Basketball Club
Grant Brauner 2020 6'5 F Lake Oswego
Shawn Briggs 2019 5'9 G Parkrose Rose City Basketball
Michael Brittingham 2021 5'10 G Jesuit
Zach Brown 2019 6'6 C Springfield Team Fly
Jalen Brown 2019 6'4 W Jefferson Nike Team Northwest
Roylonte Bunn 2021 5'9 G Jesuit Rose City Rebels
Luke Burke 2019 6'1 G Willamette
Damontae Burns 2021 6'0 W Parkrose Rose City Rebels
Solomon Campbell 2019 6'9 C Parkrose Rose City Basketball
Drayton Caoile 2019 6'0 G West Linn Hoop Salem
Rocco Carley 2019 6'6 C Kennedy
Cody Carlson 2020 6'4 C Lake Oswego
Drew Carter 2021 6'2 G Tigard Rose City Rebels
Nolan Cashion 2020 6'4 F Clackamas
Jack Chlumak 2020 6'3 G Newberg Team Fly
Aidan Clark 2020 6'7 C South Eugene Nike Team NW
Keenan Coles 2019 6'3 F Sherman County
Jkari Combs 2020 6'0 G Clatskanie
Oreon Courtney 2019 6'3 W West Linn Active PCH
Cobee Crawford 2020 6'0 G Benson Nike Team NW
Bryson Crockett 2020 6'2 W West Linn Rose City Rebels
Caden Davis 2021 6'0 G Sherwood
Aaron Deloney 2019 6'1 G Grant Rose City Rebels
Jase Derry 2021 6'2 W Sherwood
Caden Dickson 2019 5'11 G Tualatin Hoop Salem
Jonah Downey 2019 5'10 G Silverton Hoop Salem
Grant Dunn 2020 6'5 F Newberg
Pono Van Dusen 2019 6'0 G Southridge
Cade Ealy 2020 6'4 C Grant
William Eberhart 2020 5'8 G Valley Catholic
Eddy Essien 2021 5'9 G Century Oregon Basketball Club
Nick Eubanks 2019 5'10 G Riverdale
Cam Feik 2019 5'10 G Wilsonville Deep III
Lukas Findley 2019 6'2 W Dayton Team Jones
Alileyon Ford 2020 5'10 G Jefferson
Jayden Frank 2019 6'3 F North Bend
Erik Fraser 2020 6'3 F Grant Team Fly
Grant Fuson 2019 6'5 F Lake Oswego Nike Team Northwest
Darius Gakwasi 2021 6'5 W Central Catholic Rose City Rebels
Trey Galbraith 2020 5'8 G South Salem Hoop Salem
Zack Galvin 2019 6'4 G Southridge Team Fly
Micah Garrett 2020 6'3 W West Linn Nike Team NW
Blake Gobel 2019 6'8 C Banks
David Gonzales 2020 5'9 G Silverton Nike Team NW
Brian Goracke 2020 6'5 W Churchill Nike Team NW
Colton Gorski 2019 6'1 G Sandy Nike Team Northwest
Ben Gregg 2021 6'8 F Columbia Christian Rose City Rebels
Jamison Guerra 2020 5'9 G Sherwood International Elite
Ryan Hague 2020 6'2 W Seaside
Jailen Hammer 2019 6'1 W Clackamas
Fred Harding 2019 6'7 C Lake Oswego Team Fly White
Treyden Harris 2019 6'3 F South Salem Team Fly
Mo Hartwich 2021 6'10 C Columbia Christian
Brock Henry 2019 6'2 W Southridge Nike Team Northwest
Patrick Herbert 2019 6'6 C Sheldon
Tyler Hix 2019 6'2 G Sherwood
Whit Horning 2019 6'4 W Riverdale
Braden Hudgins 2021 6'5 W Forest Grove
Keaton Hull 2019 5'11 G Western Mennonite
Kade Hustler 2019 6'4 C Southridge
Andrew Ingalls 2020 6'6 F Mountainside Nike Team NW
Evan Inglesby 2020 6'3 W Barlow Team Fly
Dylan Irvine 2019 6'1 G Portland Adventist
Alex Jaczko 2019 6'5 F Newberg Team Fly
Andrew James 2019 6'0 G Hermiston
Dreyden St James 2019 6'2 G Benson
Wayne Jamison 2020 6'0 G Westview
Chase Januik 2019 6'1 W Seaside Benchwarmers
Blake Jensen 2020 6'7 F Sherwood International Elite
Traevon Johnson 2019 6'2 F Delasalle
Grant Jordan 2020 6'3 W Mountain View
Joe Juhala 2020 6'6 F West Linn Team Fly
Malik Kelley 2020 6'3 F Delasalle
Richard Kennewell 2020 6'2 F Clackamas Hoop Salem
Daniel Kovalev 2019 6'2 W Lincoln Team Fly White
Asher Krauel 2021 6'0 G Sherwood
Blake Lambert 2020 5'4 G Life Christian Oregon Basketball Club
Isaac Lange 2019 6'2 G Thurston Team Fly Williams
Carter Larrance 2019 6'7 C Lakeridge Team Fly Anderson
Brendan Lesmeister 2019 6'1 W Central
Matthew Levis 2020 5'11 G Jesuit International Elite
Guy Littlefield 2020 6'0 G Forest Grove
Mason Lomax 2020 6'0 G Sprague Hoop Salem
Diego Lopez 2019 6'2 G Tigard Team Fly Anderson
Michael Lundy 2021 6'1 W Philomath Nike Team Northwest
Emorej Lynk 2020 6'4 F Kennedy Salem Hoop
Joseph MaQuatish 2021 6'8 C Santiam Christian International Elite
Aidan Martin 2019 6'2 W Grant
Cole McAninich 2019 6'2 G South Eugene Dribble Drive Elite
Chase McClain 2019 6'2 G Mountain View Team Fly Williams
Dominic McGarvey 2019 6'8 C Sheldon Team Flight
Ubedei McGautha 2021 5'10 G Catlin Gabel
Cassius McGinty 2019 6'0 G West Albany
Tommy Mckedy 2020 6'5 C Scappoose
Wayne McKinney 2021 5'10 G Lake Oswego Costal Elite Slayers
Nzube Mekkam 2020 5'11 G Mountainside Oregon Basketball Club
Mason Miller 2019 6'8 C Thurston Rose City Rebels
Jayoni Moore 2020 6'0 G Roosevelt Rose City Rebels
Anthony Mosley 2019 5'10 G Delasalle Deep III
Ameer Muhammad 2019 6'0 G David Douglas
Elijah Munyan 2021 6'2 G Columbia Christian
Jonathon Nchekwube 2019 6'6 F Jefferson Hoop Salem
Kadeem Nelson 2019 6'3 G Delasalle
Tyler Newson 2019 6'4 W Pendelton Team Fly White
Kobe Newton 2019 6'0 W Westview Rose City Basketball
Riley Nichol 2019 6'6 F Stayton Nike Team Northwest
Levi Nielsen 2019 6'4 F Silverton Hoop Salem
Jaden Nielsen-Skinner 2019 5'9 G South Salem Hoop Salem
Jace Norton 2019 6'1 G La Salle Nike Team Northwest
Erich Nova 2019 6'3 F Oregon City
Braeden Nowlin 2019 5'7 G Dayton Oregon Basketball Club
Carter O’Hare 2020 6'5 F Philomath
Hayden O’Hare 2020 6'5 F Philomath
Kaelan O’Neil 2020 6'5 W Churchill Hoop Salem
Zinaan Ogadhoh 2020 6'8 C West Linn
Jon Oleson 2020 6'2 G Beaverton
Tyjuan Overton 2020 6'4 F Parkrose Rose City Rebels
Stephen Parmenter 2019 5'11 G Pleasant Hill Team Jones
Luca Pejovic-Nezhat 2020 6'0 G Oregon Episcopal
Tucker Pellicci 2020 6'10 C Franklin Rose City Rebels
Clayton Pelz 2019 6'8 C Riverdale
Taylor Pomeroy 2019 6'2 G Franklin Rose City Basketball
Vernon Porter 2021 6'3 G/F Lakeridge Nike Team Northwest
Daello Portin-Chapman 2019 5'11 G Gresham Eastside Clutch
Jha-Barrie Portis 2021 6'1 G Southridge
Logan Pruitt 2019 6'5 F Pleasant Hill Team Jones
Ty Rankin 2019 6'1 G Grant Rose City Rebels
Nathan Rawlins-Kibonge 2021 6'7 C Jefferson Rose City Rebels
Dakota Reber 2020 6'6 F Wilsonville International Elite
Tate Reese 2021 6'2 G Sunset
Will Reese 2019 6'7 F Sunset Rose City Basketball
Gabe Reichle 2020 6'0 G Wilsonville Hoop Salem
Andrew Reid 2019 6'4 F Jesuit
Jasper Reinalda 2020 7'2 C Corvallis Team Fly
Corban Remsburg 2019 5'10 G Oregon City
Andrew Reynolds 2019 6'1 G Mazama
Payton Richardson 2020 6'3 W Western Menonnite Team Fly
Trevon Richmond 2019 6'1 G Jefferson Oregon Basketball Club
Zach Rivers 2019 6'0 G Wilsonville Nike Team Northwest
Brandon Roberts 2019 6'0 G Lake Oswego Team Fly White
Kamron Robinson 2021 6'8 C Jefferson Rose City Rebels
Jack Roche 2019 6'0 G Wilsonville
Joey Rodrick 2019 6'4 G Cleveland Nike Team Northwest
Jack Rose 2019 6'3 W Tualatin Team Jones
Isaac Rosenthal 2019 6'0 G Beaverton Oregon Basketball Club
Jazz Ross 2019 6'1 W Tigard Oregon Basketball Club
Jaxon Rozewski 2021 6'6 C Toledo
Jaylen Russell 2019 6'4 F Benson Benchwarmers
Greyson Salinas 2020 5'9 G Sprague Hoop Salem
Trace Salton 2021 6'7 F Lake Oswego Rose City Rebels
Dakota Sams 2021 6'0 G Pendleton
Kaden Sand 2019 6'0 G Baker
Braeden Sato 2020 5'9 G Sunset
Stevie Schlabach 2019 6'3 W Tigard Team Fly White
Justin Scoggin 2020 6'1 W West Salem Team Fly
Deray Seamster 2020 6'1 G Central Catholic Nike Team NW
Jackson Senteer 2021 6'2 W Silverton
Jett Sheng 2020 5'9 G Catlin Gabel Oregon Basketball Club
Keegan Shivers 2020 6'4 F Wilsonville
Sean Slabbert 2019 6'6 C Portland Adventist
Jacob Slifka 2020 6'4 W Banks
Boston Smith 2019 6'6 C Mcnary Hoop Salem
Jaydn Spangler 2019 6'1 W Toledo
Parker Spence 2019 6'3 W McMinnville Hoop Salem
Bridger Steppe 2019 6'4 F Tualatin Team Jones
Emmanuel Steward 2020 6'2 G Grant Nike Team NW
Mason Stewart-Carothers 2019 5'10 G Beaverton Rose City Basketball
Casey Stover 2019 6'6 C Marshfield
Laquandre Taylor 2020 6'3 W Grant
Will Taylor 2019 6'5 C Jefferson
Max Teichrow 2020 6'3 F Bend
Braden Thorn 2019 6'5 F Sherwood
Damiko Tidmore 2020 6'4 F West Linn
Jacob Tompkins 2020 6'3 W Summit
Joey Tripp 2019 5'10 G Rainier
Marcus Tsohonis 2019 6'4 G Jefferson Seattle Rotary
Eric Tubby 2020 6'5 C Sunset
Rayven Turner 2021 6'5 W Jefferson Nike Team Northwest
David Ulwelling 2020 5'10 G Tualatin
Keylin Vance 2019 6'1 G Jefferson Nike Team Northwest
Oswaldo Velasco 2020 6'0 G Wilsonville
RJ Veliz 2019 6'1 G Woodburn Hoop Salem
Nima Viday 2019 5'11 G Lakeridge
Alfredo Villarreal 2019 5'8 G Mcnary
Jayden Vranes 2020 6'0 G Crater Team Jones
Aidan Wagers 2019 6'4 F Sheldon
Cayden Wagner 2020 6'0 G Franklin Nike Team NW
Hayden Wakefield 2019 6'2 W Salem Academy
Isaiah Wallace 2020 6'2 G Churchill Dribble Drive Elite
Brian Warinner 2019 6'6 F Bend Hoop Salem
Colin Warmouth 2019 6'2 G Roseburg Team Fly
Grant Webster 2019 6'7 C Marshfield Hoop Salem
Travion Weiss 2019 6'4 F Parkrose
Max Weissflog 2020 6'3 F Lincoln
Payton Westerholm 2019 6'0 G Seaside
Jesse White 2020 6'0 G Sam Barlow Nike Team NW
Ryan White 2019 6'4 F Lakeridge Nike Team Northwest
Aiden Williams 2019 6'0 G Jesuit Team Fly White
Koby Williamson 2020 6'8 C Santiam Christian International Elite
Cobi Wilson 2019 6'3 G Aloha Rose City Basketball
Sam Wiltjer 2019 6'6 C Jesuit
Kobe Withers 2020 6'0 G Sprague Hoop Salem
Grayson Wright 2020 6'6 C Wilson
Jonah Zeller 2021 6'9 F Catlin Gabel Nike Team Northwest
Connor Zralka 2019 6'4 G Horizon Christian Team Jones