Name Class HT POS High School Grassroots Team
Jared Adams 2019 6'6 F Mountain Home
Coleton Adamson 2018 6'2 G Century
Kon Ajang 2019 6'9 F Genesis Prep
Ricardo Albor 2019 Ridgevue
Jaylen Alexander 2021 6'4 G/Forward Columbia Uptempo
Ellyan Alibegic 2019 6'0 G Mountain View
Cole Alton 2019 6'0 G Boise FLITE
Cooper Anderson 2018 6'2 G/F Mountain View
Dylan Anderson 2018 5'10 G Highland
Carter Arrasmith 2018 6'5 G/F Middleton
Britten Atkinson 2018 6'0 G Preston
Eliaez Baez 2021 5'5 Guard Vallivue Uptempo
Ryan Bagley 2018 6'1 G Burley Cache Valley Elite
Cole Baker 2018 6'4 F Jerome
Ryan Ball 2019 6'8 F Twin Falls
Zack Barton 2018 6'2 G Kuna
Biggie Bergersen 2019 5'8 G Borah
Britton Berrett 2020 6'2 G Rigby
Kane Binkley 2020 6'2 G Mountain Home
Austin Bolt 2020 6'4 F Borah
Elijah Bolyard 2018 6'0 G Twin Falls Christian Academy
Garrett Bowman 2019 G Buhl
Parker Boyle 2019 6'0 G Hillcrest
Mitchell Brizee 2019 6'8 C Twin Falls Eastern Wasington Elite
Glover Buell 2018 6'3 G St Maries
Braden Bumgarner 2019 5'11 G Weiser
Avery Carlsen 2018 5'11 G Bear Lake
James Carlson 2018 6'8 G/F Lake City
Kasen Carpenter 2020 5'10 G Minico
Daxton Carr 2018 6'6 F Highland Exum Elite
Griffin Carson 2018 6'5 G Nampa Christian
Lucas Centeno 2018 6'3 G Boise Idaho Select
Hunter Chaffee 2018 6'2 G Prairie
Brandton Chatfield 2019 6'9 C Orofino
Rodger Chavez 2021 5'7 Guard Marsing Uptempo
Pedro Chavez 2020 5'8 G Nyssa
Gabe Childs 2018 6'0 G Vallivue
Ben Christensen 2018 6'2 G Valley
Tanner Christensen 2018 6'0 G Grace
Ethan Christianson 2018 6'2 G Ambrose
Jake Clayton 2019 6'6 F Mountain View
Kelvin Cobbley 2020 6'2 G Timberline
Cam Conrad 2019 6'0 G Idaho Falls
Bryant Corbridge 2019 6'0 G Malad
Michael Corkish 2019 6'0 G Liberty Charter
Ismael Cortez 2019 6'0 G Wilder
Brennen Costello 2018 5'11 G Logos
Colton Counts 2018 6'5 C Timberlake
Cash Cowdery 2021 6'0 Forward Middleton
Garrett Crane 2018 6'4 G/F Highland
Garret Crane 2018 6'4 F Highland
DJ Crump 2018 6'0 G Emmett
Dawson Cummins 2020 6'0 G Kimberly
Blake Darr 2019 Grangeville
Charlie Deboer 2021 Riverstone
Slade Dill 2018 6'6 F Dietrich
Joseph Dougherty 2018 6'3 G Madison
Carson Downey 2020 6'1 G Madison
Logan Drace 2018 6'0 G Centennial
WInston Duggan 2019 6'4 G/F Twin Falls
Keegan Duncan 2019 6'3 G Declo
Sy Eaton 2020 6'1 G Vallivue Inferno
Cole Eiguren 2019 6'0 G Fruitland Uptempo
Donavon Estrada 2020 5'10 G Nampa Select
Brant Etherington 2020 6'0 G Minico Cache Valley Elite
Spencer Fair 2019 6'0 G Meridian Boise Slam
Jake Ferguson 2018 6'7 F Eagle
Andrew Ferrin 2018 6'8 F Burley Cache Valley Elite
Mike Fitts 2020 5'9 G Vallivue Uptempo
Carter Fletcher 2019 6'4 G Emmett
Caleb Fong 2020 5'3 G Melba
Andy Ford 2019 5'9 G Timberline FLITE
Cooper Frith 2020 5'7 G Rocky Mountain Select
Gabe Gallegos 2019 5'11 G Vallivue FLITE
Jalen Galloway 2018 6'6 PF Mountain View Idaho Select
Trey Garey 2018 6'2 G Kimberly
Colby Gennett 2020 Post Falls
Jaxon Gentry 2019 6'1 G Mountain View Hoop Dreams
Bryant Gerdes 2018 6'2 G Payette
Bart Gibby 2019 6'5 C Declo
Josh Gillespie 2021 6'1 Guard Mountain View
Connor Golay 2018 6'1 G Kimberly
Ricky Golenor 2019 6'3 G Cole Valley Christian
Norman Gonzalez 2020 6'0 G Wilder
Mark Green 2018 6'2 G Notus
Chase Green 2021 Mackay
Kobee Gunter 2019 6'3 G Pocatello
Josiah Haaland 2019 6'4 F/C Lakeland
Steele Hadlock 2018 6'1 G Vallivue Uptempo
Connor Haines 2018 5'11 G Century
Jake Hall 2018 6'2 G Aberdeen
Bridger Hansen 2020 5'8 G Butte County
Jaden Hansen 2021 6'0 Guard Rocky Mountain Boise Slam
Jason Hardy 2019 5'8 G Valley
Deshun Harwell 2019 6'1 G Century
Spencer Hathaway 2019 6'3 F Madison Cache Valley Elite
Garrett Hawkes 2019 6'2 G North Fremont
Austin Hayhurst 2019 6'9 C Eagle
Tanner Hayhurst 2020 6'4 G Eagle Select
Kody Henslee 2020 6'0 G Glenns Ferry
Jacob Hernandez 2018 6'1 G Caldwell
Jayson Hibbard 2018 6'4 F Skyview
Day Day Higgins 2021 6'6 G/Forward Lakeside
Jackson Hill 2018 6'4 G/F Burley
Jonny Hillman 2019 6'0 G Genesis Prep
Cole Hinnenkamp 2019 Liberty Charter
Cooper Hobson 2020 6'2 G West Side Cache Valley Elite
Emmett Holt 2021 5'11 Guard Century
Dan Howard 2019 6'2 G St. Maries
Emmit Taylor III 2018 6'4 G Lapwai Idaho Select
Jacob James 2020 Timberlake
Paycen Jensen 2018 6'0 G Grace
Braydon Jensen 2019 6'2 G Parma
Chase Jerome 2018 6'0 G Kellogg
Caleb Johnson 2021 6'0 Guard Rocky Mountain Uptempo
Trey Johnson 2018 6'5 F Hillcrest
Jace Johnson 2018 5'8 G Ririe
Seth Jones 2019 6'0 G McCall-Donnelly
Daxx Jorgensen 2019 6'1 G Grace
Keith Kipp Jr 2018 6'2 G Lapwai
Isaac Tarelo Jr. 2018 5'7 G Weiser
Noah Kashmitter 2019 6'3 G Grangeville
Covy Kelly 2021 5'10 Guard Garden Valley
Colby Kennedy 2019 G Grangeville
Brett Kern 2019 6'4 F Emmett
Chris Kielman 2018 6'1 G Skyview Uptempo
Jack Kiesbuy 2021 6'4 Forward Lake City Eastern Washington Elite
Mason Kincheloe 2019 5'10 G Homedale
Taden King 2021 6'0 G/Forward Madison
Trystan Knox 2018 6'2 G Garden Valley
Ben Knudson 2018 6'4 F McCall-Donnelly
Kaden Koudelka 2018 5'11 G Carey
Matt Krasselt 2020 5'6 G Mountain View
Dylan Krogh 2019 6'0 G Cole Valley Christian
Amoro Lado 2019 6'2 G Vallivue FLITE
Drew LaJocies 2019 6'4 F Eagle
Cole Lake 2019 5'8 G Eagle Elite
Jaden Landes 2018 5'11 G Skyline Salt Lake Rebels
Adam Lauda 2019 6'5 G/F Buhl
Kendall Leighton 2019 6'1 G Lapwai
Dillon Lemmon 2018 6'4 G/F West Side
Kaden Leslie 2019 5'3 G New Plymouth
Colton Lewis 2018 6'5 F/C Payette
Nick Liebich 2021 Riverstone
Hyrum Lindsey 2021 New Plymouth
Nelson Lomeli 2020 5'9 G Homedale Uptempo
Carson Lux 2021 6'7 Forward Christian Center Royals Elite
Ellis Magnuson 2019 6'0 G Borah Hoop Dreams
Derek Marlowe 2018 6'2 G Hillcrest
Sam Matheson 2018 6'1 G Coeur d`Alene
Scott Matlock 2018 6'4 F Homedale
Kobe Matsen 2019 6'7 F Minico
Parker May 2019 5'11 G Challis
Mason McWhorter 2019 6'2 F Madison
Nick Meyerhoeffer 2018 6'1 G Filer
Pasen Michaelson 2020 5'11 G/F Sugar-Salem
Gavin Miller 2018 5'9 G Horseshoe Bend
Trevor Miller 2018 6'5 G/F Blackfoot
Whit Miller 2021 Boise Boise Slam
Kamron Modrow 2018 6'5 G Centennial Holiday Elite
Kolby Modrow 2019 6'5 F Centennial
Jayden Moran 2019 5'10 G Vallivue Uptempo
Zane Mussman 2019 6'5 G/F Valley
Jordin Myers 2018 6'2 G Jerome
Jared Neilson 2019 6'1 G Parma
Jake O’Neil 2019 6'2 G Fruitland
Tyler O’Donnell 2018 6'5 F Rocky Mountain
Ethan Ojukwu 2020 6'3 F Mountain View
Danny Oliver-Connelly 2018 6'4 F Bishop Kelly
Parker Olson 2018 6'1 G Capital
Bryant Osborne 2020 6'1 G Hagerman
Jayden Palmer 2018 5'8 G Oakley Select
Shawn Pamplona 2018 6'2 G Gooding
Brayden Parker 2018 6'8 C Preston Cache Valley Elite
Nehemiah Parker 2019 6'4 G/F Mountain Home
Troy Patterson 2019 6'5 F Kuna
Paul Pennington 2018 5'10 G Boise Idaho Select
Spencer Permann 2018 6'2 G Rockland
Tyriq Perry 2019 6'6 F Mountain Home Holiday Elite
Hayden Peterson 2018 6'2 G Bear Lake
Jake Pfennigs 2018 6'7 F Post Falls
Braxton Pierce 2021 6'3 Center Madison
Cross Pilgrim 2019 G North Idaho Christian
Chandler Pincock 2018 6'1 G Sugar Salem
Emmett Plummer 2019 6'1 G Boise FLITE
Regen Polvsen 2018 6'4 G Minico
Jordan Porter 2019 5'10 G Madison
Jake Poulton 2019 6'0 G Columbia Boise Slam
Mason Price 2018 6'3 G/F Shelley
Jackson Pritchard 2019 6'0 G St. Maries
Enrique Quebrado 2019 5'5 G Marsing
Gabe Quinett 2019 6'2 G Moscow
Justin Radford 2019 6'4 F Nampa
Braxton Ramirez 2018 6'0 G West Jefferson
Hunter Ranstrom 2018 6'3 G Rocky Mountain
Briggs Ranstrom 2020 6'6 F Rocky Mountain Boise Slam
Quade Renfro 2019 6'1 G Horseshoe Bend
Isaiah Renteria 2018 5'10 G Wilder
Dusty Rhodes 2018 6'4 F Nampa Christian
Caleb Rhoton 2018 6'1 F Vallivue
Max Rice 2018 6'3 G Bishop Kelly Wasington Supreme
Jacob Richins 2018 6'3 G/F Fruitland
Seth Richins 2018 F Skyview
Tyler Robinett 2020 6'6 F Middleton
Straton Rogers 2020 6'3 F Rocky Mountain
Brody Rowbury 2021 6'8 Forward Meridian Boise Slam
Donovan Sanor 2020 6'3 G Meridian
Donaven Santana 2019 Lewiston
Joe Schulkins 2021 5'7 Guard Columbia Uptempo
Hayden Schultz 2021 5'11 Guard Century
Parker Schwers 2018 6'6 F Eagle
Ashton Sedrick 2020 5'8 G Liberty Charter
Hunter Shaffer 2018 5'11 G Lake City
Kade Shaw 2018 Dietrich
Nathan Sherle 2020 5'9 G Rocky Mountain
Jalen Skalskly 2021 6'5 G/Forward Lakeland
Kyle Skamser 2019 6'7 F Vallivue
James Slone 2019 6'1 G Jerome
Austin Smart 2019 6'2 G Mountain View
Trey Smith 2020 5'8 G Camas County Holiday Elite
Naje Smith 2018 6'8 G/F Lewis & Clark
Dillon Sorensen 2018 6'4 G/F Bonneville
Kade Sorenson 2019 6'1 G Capital
Rylee Spencer 2019 Raft River
Kenyon SpottedHorse 2021 5'10 Guard Lakeside
Drake Stempfli 2019 Fruitland Idaho Select
Paxton Stimpson 2019 5'8 G Hansen
Gage Stoddard 2021 5'11 Guard Grace Cache Valley
Cruz Taylor 2020 5'5 G Skyline
Clancy Thomas 2018 6'6 F Snake River Idaho Select
Boston Thompson 2018 6'7 F Nyssa
Jack Thompson 2018 6'4 G/F Shelley
Sayuja Timilsena 2020 6'2 G Mountain View
Justin Trappett 2018 5'9 G Melba
Michael Ure 2019 6'6 F Ririe Utah Club Basketball Elite
Derek Wadsworth 2018 6'0 G Preston
Hayden Wayment 2018 5'10 G Carey
Jaxon Weatherly 2018 6'2 G Hillcrest
Cameron Webster 2018 6'0 G Madison
Zack Welch 2019 6'0 G Wallace
Nathan Wetzel 2019 6'1 G Cole Valley Christian
Garrett White 2018 6'4 G/F North Idaho Christian
Noah White 2021 5'9 Guard Mountain View
Jace Whiting 2020 6'1 G Burley Exum Elite
Kevin Wiest 2018 6'0 G Twin Falls Christian Academy
Quin Wilcox 2021 6'0 Forward Madison
Jeff Wilding 2018 6'0 G Marsh Valley
Dillon WIlkenson 2019 5'10 G McCall-Donnelly
Wacey WIllams 2019 Glenns Ferry
Mark Williams 2020 6'0 F Madison
DeVaughn Williams 2019 6'1 G Borah
Brigham Williams 2018 6'3 G Madison
Dawson Wills 2020 6'3 F/C Madison
Braeden Wilson 2018 6'5 F Lewiston
Javen Woodall 2019 5'9 G Meridian Boise Slam
Cayden Wright 2018 6'0 G Skyview Uptempo/Idaho Select
Paul Yenor 2020 6'1 G Ambrose
Faust Ystueta 2019 5'8 G Twin Falls
Guillermo Zavala 2019 Murtaugh
Zac Zenner 2018 5'11 G Timberline Boise Flite
Caleb Zimmerman 2018 5'10 G Notus
Carson Zink 2020 6'3 F Century